Pierwszoklasiści z wizytą w Radiu Podlasie

Kategoria: Aktualności
wizytaradiopodlasie2023 1 wizytaradiopodlasie2023 32
   

W czwartek, 18 maja uczniowie klasy 1a odwiedzili redakcję Katolickiego Radia Podlasie. Na początku odwiedzin przedstawicielka redakcji przybliżyła grupie najważniejsze zasady funkcjonowania rozgłośni. Opowiedziała także o zadaniach realizatora, spikera i reportera. Głos radiowy, montaż dźwięku i realizowanie programu - to przykładowe kwestie, z którymi zapoznali się mali siedlczanie. Nie zabrakło ciekawostek. Kolejnym punktem wizyty było przeprowadzanie wywiadów. Wiele osób wcieliło się w rolę reportera i rozmówcy. Dzieci chętnie przeprowadziły rozmowy. Z dużą swobodą i dziecięcym wdziękiem sprostały dziennikarskiemu wyzwaniu. Następnie pierwszoklasiści wzięli udział w nagraniu - przedstawili się do mikrofonu. Odsłuchiwanie wypowiedzi dostarczyło wszystkim wiele radości. Emocje pojawiły się również wtedy, gdy dzieci usłyszały swoje zmodyfikowane głosy.
Wizytę w Katolickim Radiu Podlasie zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

Partnerzy 105-lecia szkoły

Pec Odmet ZUO Mostostal Asaj walowa Chwedczuk
PWiK Nadlesnictwo SERWIS DIESLA
SIEDLCE
TOMASZ KOZIOŁ
 AGNIESZKA
STERNAK 

PPHU
FOLWARK
Kangurek BANK SPOL janusz
alexcars Abapest PGiNG Zespół "KRYTERS" Inzynieria Logo