Podsumowanie Innowacji pedagogicznych w klasie 1a

Kategoria: Aktualności

Innowacje: „Sensoryczne pierwszaki" i „Każdy z nas jest małym artystą z wykorzystaniem elementów arteterapii" w klasie 1a powstały ze względu na potrzebę wsparcia rozwoju motoryki małej, związanej z przygotowaniem do pisania w szkole oraz wspierania rozwoju poznawczego, samodzielności i kreatywności uczniów. Główne założenia programu to wzbudzanie zainteresowań plastycznych dzieci, wszechstronne rozwijanie zdolności, wdrażanie do konstruktywnego spędzania wolnego czasu. Plastyka odgrywa ważną rolę w nauczaniu. Uczniowie z klasy 1a wykonywali przy użyciu farb plakatowych odbicia stóp i dłoni. Jest to idealna zabawa dla dzieci z nadwrażliwością, ale też pobudzająca wyobraźnię. Dodatkowo dzieci są mega uradowane, bo jak wiadomo: dziecko brudne=szczęśliwe. Malowanie kamieni to zajęcia polegające na pokrywaniu ich kolorami w różny sposób. Malowanie kamieni ma zarówno właściwości pobudzające kreatywność, jak i relaksujące, które zawsze sprawiają, że czujemy się dobrze i uwalniamy stres z naszego umysłu. Biżuteria z makaronu to zabawa bardzo znana i lubiana. Z pewnością zajmująca i rozwijająca dziecko. Nawlekanie makaronu to dobre ćwiczenie motoryczne. Ćwiczy dłonie i palce. Wymaga koordynacji bilateralnej i skupienia. Taki rodzaj aktywności przygotowuje nie tylko do pisania ale również do innych szkolnych aktywności.Ziarna i nasiona są genialnym materiałem do zabaw sensorycznych, a biorąc pod uwagę różnorodność ich kształtów, kolorów, struktur, wielkości – także edukacyjnym. Uczniowie układali wakacyjne obrazy.Frottage to technika polegająca na odciskaniu faktury dowolnie wybranych przedmiotów - liści, kamieni czy różnego rodzaju tkanin.Wszystkie zajęcia w naszej klasie przebiegały w bardzo radosnej atmosferze i nikt nie chciał kończyć powyższych czynności.

Partnerzy 105-lecia szkoły

Pec Odmet ZUO Mostostal Asaj walowa Chwedczuk
PWiK Nadlesnictwo SERWIS DIESLA
SIEDLCE
TOMASZ KOZIOŁ
 AGNIESZKA
STERNAK 

PPHU
FOLWARK
Kangurek BANK SPOL janusz
alexcars Abapest PGiNG Zespół "KRYTERS" Inzynieria Logo