Siedleckie Dni Drzewa

Kategoria: Aktualności
dabprezydent2023 1 dabprezydent2023 6
  więcej w galerii >>>

W Dniu Polskiej Niezapominajki, czyli 15 maja, uczniowie klasy 7a pod opieką p. Elżbiety Stefańczyk i p. Renaty Szalej uczestniczyli w Siedleckich Dniach Drzewa. To cykliczna impreza organizowana przez Polski Klub Ekologiczny, z którym współpracujemy od lat. Rezultatem współpracy jest objęcie patronatem jednego z zabytkowych dębów rosnących w parku Stencla. Wybraliśmy to drzewo już we wrześniu podczas gry miejskiej w parku. Od 15 maja 2023r. ten dąb nosi nazwę Prezydent. Domyślacie się dlaczego? Na drzewie umieściliśmy pamiątkową tabliczkę. Przy okazji spaceru po parku Stencla spróbujcie odszukać nasz dąb. Padający deszcz nie zepsuł nam imprezy, a był okazją dla przypomnienia sobie przysłów i powiedzeń związanych z majem. O pięknie otaczającej nas przyrody i konieczności dbania o nią pamiętajmy nie tylko w Dniu Polskiej Niezapominajki.

Partnerzy 105-lecia szkoły

Pec Odmet ZUO Mostostal Asaj walowa Chwedczuk
PWiK Nadlesnictwo SERWIS DIESLA
SIEDLCE
TOMASZ KOZIOŁ
 AGNIESZKA
STERNAK 

PPHU
FOLWARK
Kangurek BANK SPOL janusz
alexcars Abapest PGiNG Zespół "KRYTERS" Inzynieria Logo