Szkoła pamięta

Kategoria: Aktualności

SzkolaPamieta2022 01Miesiąc listopad to czas zadumy i szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli cieszyć się wiecznością. Absolwenci Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach także i w tym roku odwiedzili groby zmarłych dyrektorów, nauczycieli, pracowników i uczniów tutejszej szkoły, by oddać hołd i cześć zmarłym, a także zapalić znicz pamięci. Działania te stały się częścią czwartej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Akcja odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Poprzez te działania upamiętniamy pamięć o ważnych osobach, które zapisały się na kartach historii naszej szkoły. Pamiętamy!!

FILM

Partnerzy 105-lecia szkoły

Pec Odmet ZUO Mostostal Asaj walowa Chwedczuk
PWiK Nadlesnictwo SERWIS DIESLA
SIEDLCE
TOMASZ KOZIOŁ
 AGNIESZKA
STERNAK 

PPHU
FOLWARK
Kangurek BANK SPOL janusz
alexcars Abapest PGiNG Zespół "KRYTERS" Inzynieria Logo