SzkolaPamieta2022 01Miesiąc listopad to czas zadumy i szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli cieszyć się wiecznością. Absolwenci Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach także i w tym roku odwiedzili groby zmarłych dyrektorów, nauczycieli, pracowników i uczniów tutejszej szkoły, by oddać hołd i cześć zmarłym, a także zapalić znicz pamięci. Działania te stały się częścią czwartej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Akcja odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Poprzez te działania upamiętniamy pamięć o ważnych osobach, które zapisały się na kartach historii naszej szkoły. Pamiętamy!!

FILM