Dzień Edukacji Narodowej 2022

Kategoria: Aktualności
den 2022 3 den 2022 7
  więcej w galerii >>>
13 października o godzinie 13.30 w Szkole Podstawowej nr 2 rozpoczęła się niezwykła uroczystość. Tego dnia pełnoprawnymi uczniami zostali uczniowie klas pierwszych. Wzruszeni rodzice z uśmiechem obserwowali swoje przejęte pociechy. Pierwszaki z należytym skupieniem i z powagą składali ślubowanie na sztandar szkoły. Uroczystość uświetnili swoją obecnością laureaci konkursu literacko -plastycznego „ Przeczytaj moją książkę” zorganizowanego we współpracy SP2 z Miejską Biblioteką Publiczną w Siedlcach. Konkurs miał zasięg wojewódzki. Zadaniem uczestników był zaprojektowanie okładki wymyślonej przez siebie książki i napisanie blurbu.
Jury w składzie:
Barbara Grabowska - Hryciuk - kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MBP w Siedlcach - Przewodnicząca 
Mariola Zaczyńska - dziennikarka, powieściopisarka
Mirosław Greluk - artysta plastyk
Joanna Pęgier - artystka malarka
wyłoniło  laureatów: 
W kategorii klas IV -VI
1 miejsce: Natalia Borkowska - SP w Borkach Kosach
2 miejsce: Róża Całka - SP 2 w Siedlcach
3 miejsce: Jakub Niedźwiecki - SP 1 w Siedlcach
 
W kategorii klas VII -VIII
1 miejsce: Antonina Kwiatkowska SP 2 w Siedlcach
2 miejsce: Zuzanna Ługowska SP 8 w Siedlcach
3 miejsce: Lena Kisielińska SP w Mokobodach
 
Nagrody wręczyły  pani dyrektor MBP Ewelina Raczyńska , pani dyrektor Jadwiga Zgorzałek, pani Barbara Grabowska- Hryciuk - kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MBP i pomysłodawczyni konkursu Dorota Osiak
 
Ponadto, jury wyróżniło 12 uczestników za szczególne zdolności plastyczne. Nagrodą był udział w warsztatach malarskich, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach 1 lipca br. Warsztaty malarskie poprowadziła artystka plastyczka  Aleksandra Rykała.
Wyróżnieni to:
Julia Celej - SP 2 w Siedlcach 
Zofia Zima - SP 2 w Siedlcach
Witold Pietraszek - SP 2 w Siedlcach
Adam Ługowski SP w Borkach Kosach
Oliwia Jankowska - SP w Żelkowie
Weronika Żukowska - SP 5 w Siedlcach
Gabriela Danilkiewicz - SP 5 w Siedlcach
Kinga Domańska - SP 2 w Siedlcach
Magdalena Kosiorek - SP w Mokobodach
Laura Czmoch - SP 2 w Siedlcach
Zuzanna Aleksiuk - SP 2 w Siedlcach
Julia Dmowska - SP w Mokobodach
 
W przeddzień święta edukacji dyrektor szkoły Jadwiga Zgorzałek podziękowała wszystkim pracownikom szkoły i wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom. Uroczystość zakończył koncert w wykonaniu uczniów szkoły.

Partnerzy 105-lecia szkoły

Pec Odmet ZUO Mostostal Asaj walowa Chwedczuk
PWiK Nadlesnictwo SERWIS DIESLA
SIEDLCE
TOMASZ KOZIOŁ
 AGNIESZKA
STERNAK 

PPHU
FOLWARK
Kangurek BANK SPOL janusz
alexcars Abapest PGiNG Zespół "KRYTERS" Inzynieria Logo