Dzień Edukacji Narodowej 2022

den 2022 3 den 2022 7
13 października o godzinie 13.30 w Szkole Podstawowej nr 2 rozpoczęła się niezwykła uroczystość. Tego dnia pełnoprawnymi uczniami zostali uczniowie klas pierwszych. Wzruszeni rodzice z uśmiechem obserwowali swoje przejęte pociechy. Pierwszaki z należytym skupieniem i z powagą składali ślubowanie na sztandar szkoły. Uroczystość uświetnili swoją obecnością laureaci konkursu literacko -plastycznego „ Przeczytaj moją książkę” zorganizowanego we współpracy SP2 z Miejską Biblioteką Publiczną w Siedlcach. Konkurs miał zasięg wojewódzki. Zadaniem uczestników był zaprojektowanie okładki wymyślonej przez siebie książki i napisanie blurbu.
Jury w składzie:
Barbara Grabowska - Hryciuk - kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MBP w Siedlcach - Przewodnicząca
Mariola Zaczyńska - dziennikarka, powieściopisarka
Mirosław Greluk - artysta plastyk
Joanna Pęgier - artystka malarka
wyłoniło  laureatów:
W kategorii klas IV -VI
1 miejsce: Natalia Borkowska - SP w Borkach Kosach
2 miejsce: Róża Całka - SP 2 w Siedlcach
3 miejsce: Jakub Niedźwiecki - SP 1 w Siedlcach

W kategorii klas VII -VIII
1 miejsce: Antonina Kwiatkowska SP 2 w Siedlcach
2 miejsce: Zuzanna Ługowska SP 8 w Siedlcach
3 miejsce: Lena Kisielińska SP w Mokobodach

Nagrody wręczyły  pani dyrektor MBP Ewelina Raczyńska , pani dyrektor Jadwiga Zgorzałek, pani Barbara Grabowska- Hryciuk - kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MBP i pomysłodawczyni konkursu Dorota Osiak

Ponadto, jury wyróżniło 12 uczestników za szczególne zdolności plastyczne. Nagrodą był udział w warsztatach malarskich, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach 1 lipca br. Warsztaty malarskie poprowadziła artystka plastyczka  Aleksandra Rykała.
Wyróżnieni to:
Julia Celej - SP 2 w Siedlcach
Zofia Zima - SP 2 w Siedlcach
Witold Pietraszek - SP 2 w Siedlcach
Adam Ługowski SP w Borkach Kosach
Oliwia Jankowska - SP w Żelkowie
Weronika Żukowska - SP 5 w Siedlcach
Gabriela Danilkiewicz - SP 5 w Siedlcach
Kinga Domańska - SP 2 w Siedlcach
Magdalena Kosiorek - SP w Mokobodach
Laura Czmoch - SP 2 w Siedlcach
Zuzanna Aleksiuk - SP 2 w Siedlcach
Julia Dmowska - SP w Mokobodach

W przeddzień święta edukacji dyrektor szkoły Jadwiga Zgorzałek podziękowała wszystkim pracownikom szkoły i wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom. Uroczystość zakończył koncert w wykonaniu uczniów szkoły.