Kodeks Świetlika

kodeksswietlika2022 8 kodeksswietlika2022 17

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym dziecko powinno czuć się wyjątkowo, swobodnie, bawić się w zgodzie z innymi, nabierać siły na kolejne zajęcia lub odpoczywać po nich, ale także przestrzegać zasad, które w niej panują. O tym wszystkim dowiedzieli się nowi wychowankowie świetlicy, a przypomnieli uczniowie klas drugich i trzecich. Omówiliśmy rozkład dnia w świetlicy, zasady zachowania w sali i w czasie wyjścia na plac zabaw. Powstał specjalny "Kodeks Świetlika", którego zasady dzieci przypieczętowały odciskami własnych dłoni. Pokazywaliśmy pamiątki z wakacji i dzieliliśmy się przeżyciami z letnich wyjazdów. Pobyt w świetlicy urozmaiciły gry planszowe, puzzle, książki, zabawki, klocki, bajki i kolorowanki.