Podsumowanie akcji wolontariatu w pierwszym półroczu 2021/2022

Kategoria: Aktualności
podsumowaniewolontariaru21 22 5 podsumowaniewolontariaru21 22 9
  więcej w galerii >>>

Celem działań szkolnego wolontariatu jest promowanie zachowań prospołecznych, postaw otwartych na innych ludzi, czerpanie przyjemności z pomocy innym. Akcje i działania, w które włączyła się społeczność szkolna w I półroczu:


1. Zbiórka plastikowych nakrętek, zużytych tuszy i tonerów z drukarek na cel charytatywny.
2. Dzień Wolontariusza 5 grudnia- celem było zwiększenie świadomości uczniów na temat idei wolontariatu, zrealizowany poprzez gazetkę w gablocie;
3. III Charytatywny Bieg Mikołajkowy z Dwójką- cel zbiórka funduszy na rzecz Fundacji Siedleckiego Hospicjum Domowego dla dzieci- organizator p. R. Wysocki (udział wolontariuszy spośród nauczycieli i uczniów).
4. Współpraca z DPS „Dom nad Stawami” w Siedlcach:
- zbiórka słodyczy dla babć i dziadków z Domu nad Stawami, przygotowanie 100 słodkich sakiewek; przygotowanie przez uczniów klas 2b, 1b we współpracy ze świetlicą szkolną piosenek i życzeń z okazji Dnia babci i dziadka (nagranych i przekazanych do odtworzenia na nośnikach medialnych ze względu na pandemię);
5. Udział wolontariuszy w zbiórce żywności organizowanej przez Bank Żywności w Siedlcach z okazji świąt Bożego Narodzenia;
6. Zbiórka napojów odżywczych dla przewlekle chorej uczennicy naszej szkoły;
7. Zbiórka produktów żywnościowych z przedłużoną datą ważności, produktów higienicznych dla wielodzietnej rodziny z naszej szkoły, która była w sytuacji wymagającej wsparcia.
8. Realizacja projektu przez koło wolontariatu: Promujemy dobrą energię- cel: zwrócenie uwagi uczniów na dobre i zdrowe źródła energii; informowanie o szkodliwości napojów energetyzujących na młody organizm.
Wszystkim, którzy włączyli się lub wspomagali wyżej wymienione akcje serdecznie dziękujemy!

Partnerzy 105-lecia szkoły

Pec Odmet ZUO Mostostal Asaj walowa Chwedczuk
PWiK Nadlesnictwo SERWIS DIESLA
SIEDLCE
TOMASZ KOZIOŁ
 AGNIESZKA
STERNAK 

PPHU
FOLWARK
Kangurek BANK SPOL janusz
alexcars Abapest PGiNG Zespół "KRYTERS" Inzynieria Logo