Podsumowanie akcji wolontariatu w pierwszym półroczu 2021/2022

podsumowaniewolontariaru21 22 5 podsumowaniewolontariaru21 22 9

Celem działań szkolnego wolontariatu jest promowanie zachowań prospołecznych, postaw otwartych na innych ludzi, czerpanie przyjemności z pomocy innym. Akcje i działania, w które włączyła się społeczność szkolna w I półroczu:

1. Zbiórka plastikowych nakrętek, zużytych tuszy i tonerów z drukarek na cel charytatywny.
2. Dzień Wolontariusza 5 grudnia- celem było zwiększenie świadomości uczniów na temat idei wolontariatu, zrealizowany poprzez gazetkę w gablocie;
3. III Charytatywny Bieg Mikołajkowy z Dwójką- cel zbiórka funduszy na rzecz Fundacji Siedleckiego Hospicjum Domowego dla dzieci- organizator p. R. Wysocki (udział wolontariuszy spośród nauczycieli i uczniów).
4. Współpraca z DPS „Dom nad Stawami” w Siedlcach:
- zbiórka słodyczy dla babć i dziadków z Domu nad Stawami, przygotowanie 100 słodkich sakiewek; przygotowanie przez uczniów klas 2b, 1b we współpracy ze świetlicą szkolną piosenek i życzeń z okazji Dnia babci i dziadka (nagranych i przekazanych do odtworzenia na nośnikach medialnych ze względu na pandemię);
5. Udział wolontariuszy w zbiórce żywności organizowanej przez Bank Żywności w Siedlcach z okazji świąt Bożego Narodzenia;
6. Zbiórka napojów odżywczych dla przewlekle chorej uczennicy naszej szkoły;
7. Zbiórka produktów żywnościowych z przedłużoną datą ważności, produktów higienicznych dla wielodzietnej rodziny z naszej szkoły, która była w sytuacji wymagającej wsparcia.
8. Realizacja projektu przez koło wolontariatu: Promujemy dobrą energię- cel: zwrócenie uwagi uczniów na dobre i zdrowe źródła energii; informowanie o szkodliwości napojów energetyzujących na młody organizm.
Wszystkim, którzy włączyli się lub wspomagali wyżej wymienione akcje serdecznie dziękujemy!