Pokazy z Fizyki na UMCS w Lublinie

pokazyfizyczne2022 1 pokazyfizyczne2022 18

Uczniowie klas ósmych i siódmej wyjechali na jeden dzień do Lublina. Po zakamarkach i historii miasta oprowadzał lubelski przewodnik p. Piotr. Barwne opowieści i ciekawe miejsca zainteresowały naszą młodzież. Dlatego z wielkim zapałem wszyscy przystąpili do gry miejskiej „Śladami legend lubelskich i miejskich tajemnic”. Podzieleni na grupy wyruszyli, aby rozwiązywać kolejne zadania. A że Lublin to „miasto pełne inspiracji” zabawa była znakomita. Każdy uczestnik gry w nagrodę otrzymał piękną świecę w kształcie jednej z lubelskich baszt. Głównym powodem wyjazdu były jednak Pokazy z Fizyki na UMCS. W tym roku tematyka pokazów obejmowała: elektrostatykę, płyny, ruch obrotowy oraz światło i oko. Nasi uczniowie czynnie włączyli się w pokazy biorąc udział w wielu doświadczeniach. To był bardzo udany wyjazd pod opieką p. Anny Grześkowicz, p. Elżbiety Stefańczyk i p. Leszka Pucyka.

Matematyka na planszy

matematykanaplanszy2022 1 matematykanaplanszy2022 2 matematykanaplanszy2022 3 matematykanaplanszy2022 4

Uczniowie klasy 6a i 8b Szkoły Podstawowej nr 2 w Siedlcach wzięli udział w warsztatach w ramach projektu Matematyka na planszy (2022). Jest to program klas edukacji matematycznej i logicznego myślenia, realizowany przez stowarzyszenie tutajteraz. Program realizowany jest zgodnie z założeniami edukacji przez zabawę, został on dofinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Czytaj więcej: Matematyka na planszy

Podróże małe i duże - Polska

Klasy 2a, 3a oraz 3b biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. "Podróże małe i duże - Polska". Podroze2022 01

Obiady październik 2022 r.

Odpłatność za obiady na miesiąc PAŹDZIERNIK 2022 r. wynosi:   19 x 4,50 = 85,50 zł

Wpłaty, która jest jednocześnie deklaracją obiadową, należy dokonać przelewem na konto banku ING Bank Śląski o numerze:

15 1050 1953 1000 0023 5335 9678

Bardzo prosimy o wpłaty w terminie od 23.09.2022 r. do 28.09.2022 r. Liczy się data wpływu na konto szkoły.
Na dowodzie wpłaty należy podać:
• imię i nazwisko dziecka,
• klasę, do której uczęszcza,
• miesiąc, za który jest dokonywana wpłata,
• który dzień jest odliczany (np. bez 16, 17 lub od 5).

Przypominam, że odliczenie kwoty za nieobecności dziecka w poprzednim miesiącu należy do obowiązków Rodzica/ Opiekuna prawnego (stawka żywieniowa wynosi obecnie 4,50 za 1 dzień).  Prosimy o korzystanie z aplikacji „Stołówka”.

Kontakt pod nr tel. 25 794-33-95.

Regulamin wydawania obiadów

Dzień Kropki 2022

DzienKropki2022 01Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodziliśmy 15 września. Tego dnia uczniowie i nauczyciele zorganizowali wiele ciekawych zabaw, które pomogły w odkryciu talentów, dzieci poznały swoje mocne strony, musiały pobudzić wyobraźnię i wspólnie się pobawić. W naszej szkole powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu z tego wydarzenia.

Kodeks Świetlika

kodeksswietlika2022 8 kodeksswietlika2022 17

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym dziecko powinno czuć się wyjątkowo, swobodnie, bawić się w zgodzie z innymi, nabierać siły na kolejne zajęcia lub odpoczywać po nich, ale także przestrzegać zasad, które w niej panują. O tym wszystkim dowiedzieli się nowi wychowankowie świetlicy, a przypomnieli uczniowie klas drugich i trzecich. Omówiliśmy rozkład dnia w świetlicy, zasady zachowania w sali i w czasie wyjścia na plac zabaw. Powstał specjalny "Kodeks Świetlika", którego zasady dzieci przypieczętowały odciskami własnych dłoni. Pokazywaliśmy pamiątki z wakacji i dzieliliśmy się przeżyciami z letnich wyjazdów. Pobyt w świetlicy urozmaiciły gry planszowe, puzzle, książki, zabawki, klocki, bajki i kolorowanki.

Ogłoszenie !!!

Informujemy, że w związku z rozpoczęciem prac remontowych dnia 08.09.2022r. zostaje wyłączone z użytku boczne wejście do szkoły. Wszyscy uczniowie, w tym klasy I-III i Oddział Przedszkolny, zobowiązani są do korzystania z wejścia głównego. Czasowo zostaje wyłączony elektroniczny system odbioru dzieci ze świetlicy.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

rozpoczecie22 23 1 rozpoczecie22 23 33

1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W sali gimnastycznej licznie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Społeczność uczniowską, a w szczególności uczniów rozpoczynających naukę w klasach pierwszych przywitała dyrektor szkoły-Pani Jadwiga Zgorzałek. Ciepłe słowa do młodszych skierowali też starsi koledzy. Nie zabrakło również informacji związanych z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Po oficjalnej części nastąpiła chwila relaksu podczas przedstawienia przygotowanego przez uczniów klasy 2b. Były akcenty humorystyczne i wesołe piosenki. Na zakończenie uroczystości, miały miejsce pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami. W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów uczniom, nauczycielom i rodzicom.