Mikołajkowa zbiórka darów

Kategoria: Aktualności

ZbiorkaDarow2022Mikołajki to czas obdarowywania. Z tej okazji organizujemy w naszej szkole zbiórkę darów dla mieszkańców Ukrainy. Wierzymy, że nasza akcja pomoże im przetrwać zimę.
W dniach 5-9 grudnia zbieramy dla dzieci i dorosłych:
• ciepłe ubrania (nowe i używane w dobrym stanie, uprane)
• leki (przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, przeciwkaszlowe)
Zebrane rzeczy zostaną wysłane jeszcze grudniu do Ukrainy. Prosimy, aby uczniowie klas 0-3 przekazali rzeczy do wychowawców klas. Uczniowie klas 4-8 będą mogli zostawić dary w wyznaczonym miejscu w szatni. Liczymy na Wasze dobre serce! Wyślijmy trochę ciepła naszym wschodnim Sąsiadom!

Andrzejki

Kategoria: Aktualności
andrzejki2022 1 andrzejki2022 5
  więcej w galerii >>>

W imieniny Andrzeja nasza świetlica na chwilę zamieniła się w salon wróżb. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji, a dziewczynki ubrały magiczne stroje. Każdy chciał poznać swoją przyszłość więc rozpoczęliśmy zabawę z wróżbami. Dzieci ustawiały buty w wyścigu po szybkie zamążpójście i przekłuwały szpilką serce z imionami przyszłej wybranki bądź wybranka. Śmiechom, żartom, przebierankom nie było końca. Uczniowie opuszczali świetlicę z nadzieją, że wróżby chociaż w niewielkim stopniu okażą się prawdziwe.

Konkurs Pieśni Patriotycznej i Wojskowej

Kategoria: Aktualności
konkurspiesniwojskowej2022 1 konkurspiesniwojskowej2022 3
  więcej w galerii >>>

Uczennice naszej szkoły, Magdalena Piwko i Karolina Kobylińska, otrzymały wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej i Wojskowej. Gratulujemy! Organizatorami konkursu były: Szkoła Podstawowa nr 10
i Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Siedlce.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Kategoria: Aktualności
dzienmisia2022 1 dzienmisia2022 41
więcej w galerii >>>

W ostatnim tygodniu w naszej szkole wiele się działo. Najmłodsi uczniowie obchodzili w piątek Światowy Dzień Pluszowego Misia. Po Dniu Życzliwości był to ciąg dalszy przyjemnych przeżyć. Specjalny gość – „żywy” miś sprawił wszystkim wielką radość. :) Powstały piękne prace z niedźwiadkami w roli głównej. Obchody tych dni pokazały także naszą życzliwość oraz gotowość niesienia pomocy innym. Dowodem na to był szkolny Kiermasz Pluszaków, z którego dochód przekazany został na cel charytatywny oraz pomoc braciom – Filipowi i Mikołajowi Zawadzkim. Dziękujemy za Wasze wielkie serca!

Wycieczka do Warszawy

Kategoria: Aktualności
wawaklasy4 5 2022 2 wawaklasy4 5 2022 9
więcej w galerii >>>

23 listopada uczniowie klasy IV a, IV b, V a i V b razem z wychowawcami odwiedzili stolicę Polski. Głównym celem wycieczki był musical „Tajemniczy ogród” wystawiany w Teatrze Rampa. Przedstawienie to adaptacja utworu angielskiej powieściopisarki Frances Hodgson Burnett. Wszystkim bardzo podobała się zarówno gra aktorów, jak i oprawa muzyczna spektaklu oraz dekoracje. Po obejrzeniu musicalu uczestnicy wycieczki zwiedzili Zamek Królewski. Następnie podziwiali Ogród Świateł w Pałacu Wilanowskim.

21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Kategoria: Aktualności
dzienzyczliwosci2022 33 dzienzyczliwosci2022 4
  więcej w galerii >>>

Tego szczególnego dnia byliśmy dla innych wyjątkowo życzliwi. Na naszych twarzach cały czas gościł uśmiech, a ciepłe słowa sprawiły, że byliśmy szczęśliwi i zadowoleni. Słuchaliśmy bajek, wspólnie tworzyliśmy plakaty, rysowaliśmy i drukowaliśmy uśmiechy. Uświadomiliśmy sobie, jak ważne są miłe powitania i słowa wypowiadane każdego dnia. Uśmiech i serdeczność oraz dobre słowo niech zawsze nam towarzyszą.

„Święta godne, a nie głodne”

Kategoria: Aktualności
godneswieta2022 2 godneswieta2022 3
  więcej w galerii >>>

W miniony weekend pod hasłem “Święta godne, a nie głodne” odbyła się 26 edycja Świątecznej Zbiórki Żywności organizowanej przez Banki Żywności. Wolontariusze z naszej szkoły, aktywnie wzięli udział w tej akcji, zbierając produkty żywnościowe dla potrzebujących mieszkańców naszego miasta.

 

Dzień Kredki

Kategoria: Aktualności
dzienkredki2022 2 dzienkredki2022 9
  więcej w galerii >>>

22 listopada to w kalendarzu świąt nietypowych Dzień Kredki. Szkolne koło wolontariatu zorganizowało z tej okazji, w ramach realizowanego projektu „Promujemy dobrą energię”, wspólne „kredkowanie”. Każdy mógł pokolorować, narysować, podpisać się na udostępnionym plakacie. Powstało oryginalne i niepowtarzalne dzieło kredkowych wytworów wielu uczniów. Z całą pewnością możemy potwierdzić, że kredki to wspaniały przedmiot dostępny dla każdego, pozwalający wyrazić swoje uczucia, myśli i fantazje, w towarzystwie, którego nie można się nudzić. Warto zaprzyjaźnić się z KREDKAMI

Partnerzy 105-lecia szkoły

Pec Odmet ZUO Mostostal Asaj walowa Chwedczuk
PWiK Nadlesnictwo SERWIS DIESLA
SIEDLCE
TOMASZ KOZIOŁ
 AGNIESZKA
STERNAK 

PPHU
FOLWARK
Kangurek BANK SPOL janusz
alexcars Abapest PGiNG Zespół "KRYTERS" Inzynieria Logo