Mikołajkowa zbiórka darów

ZbiorkaDarow2022Mikołajki to czas obdarowywania. Z tej okazji organizujemy w naszej szkole zbiórkę darów dla mieszkańców Ukrainy. Wierzymy, że nasza akcja pomoże im przetrwać zimę.
W dniach 5-9 grudnia zbieramy dla dzieci i dorosłych:
• ciepłe ubrania (nowe i używane w dobrym stanie, uprane)
• leki (przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, przeciwkaszlowe)
Zebrane rzeczy zostaną wysłane jeszcze grudniu do Ukrainy. Prosimy, aby uczniowie klas 0-3 przekazali rzeczy do wychowawców klas. Uczniowie klas 4-8 będą mogli zostawić dary w wyznaczonym miejscu w szatni. Liczymy na Wasze dobre serce! Wyślijmy trochę ciepła naszym wschodnim Sąsiadom!

andrzejki2022 1 andrzejki2022 5

W imieniny Andrzeja nasza świetlica na chwilę zamieniła się w salon wróżb. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji, a dziewczynki ubrały magiczne stroje. Każdy chciał poznać swoją przyszłość więc rozpoczęliśmy zabawę z wróżbami. Dzieci ustawiały buty w wyścigu po szybkie zamążpójście i przekłuwały szpilką serce z imionami przyszłej wybranki bądź wybranka. Śmiechom, żartom, przebierankom nie było końca. Uczniowie opuszczali świetlicę z nadzieją, że wróżby chociaż w niewielkim stopniu okażą się prawdziwe.

Konkurs Pieśni Patriotycznej i Wojskowej

konkurspiesniwojskowej2022 1 konkurspiesniwojskowej2022 3

Uczennice naszej szkoły, Magdalena Piwko i Karolina Kobylińska, otrzymały wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej i Wojskowej. Gratulujemy! Organizatorami konkursu były: Szkoła Podstawowa nr 10
i Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Siedlce.

dzienmisia2022 1 dzienmisia2022 41

W ostatnim tygodniu w naszej szkole wiele się działo. Najmłodsi uczniowie obchodzili w piątek Światowy Dzień Pluszowego Misia. Po Dniu Życzliwości był to ciąg dalszy przyjemnych przeżyć. Specjalny gość – „żywy” miś sprawił wszystkim wielką radość. :) Powstały piękne prace z niedźwiadkami w roli głównej. Obchody tych dni pokazały także naszą życzliwość oraz gotowość niesienia pomocy innym. Dowodem na to był szkolny Kiermasz Pluszaków, z którego dochód przekazany został na cel charytatywny oraz pomoc braciom – Filipowi i Mikołajowi Zawadzkim. Dziękujemy za Wasze wielkie serca!

Wycieczka do Warszawy

wawaklasy4 5 2022 2 wawaklasy4 5 2022 9

23 listopada uczniowie klasy IV a, IV b, V a i V b razem z wychowawcami odwiedzili stolicę Polski. Głównym celem wycieczki był musical „Tajemniczy ogród” wystawiany w Teatrze Rampa. Przedstawienie to adaptacja utworu angielskiej powieściopisarki Frances Hodgson Burnett. Wszystkim bardzo podobała się zarówno gra aktorów, jak i oprawa muzyczna spektaklu oraz dekoracje. Po obejrzeniu musicalu uczestnicy wycieczki zwiedzili Zamek Królewski. Następnie podziwiali Ogród Świateł w Pałacu Wilanowskim.

21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

dzienzyczliwosci2022 33 dzienzyczliwosci2022 4

Tego szczególnego dnia byliśmy dla innych wyjątkowo życzliwi. Na naszych twarzach cały czas gościł uśmiech, a ciepłe słowa sprawiły, że byliśmy szczęśliwi i zadowoleni. Słuchaliśmy bajek, wspólnie tworzyliśmy plakaty, rysowaliśmy i drukowaliśmy uśmiechy. Uświadomiliśmy sobie, jak ważne są miłe powitania i słowa wypowiadane każdego dnia. Uśmiech i serdeczność oraz dobre słowo niech zawsze nam towarzyszą.

„Święta godne, a nie głodne”

godneswieta2022 2 godneswieta2022 3

W miniony weekend pod hasłem “Święta godne, a nie głodne” odbyła się 26 edycja Świątecznej Zbiórki Żywności organizowanej przez Banki Żywności. Wolontariusze z naszej szkoły, aktywnie wzięli udział w tej akcji, zbierając produkty żywnościowe dla potrzebujących mieszkańców naszego miasta.

Dzień Kredki

dzienkredki2022 2 dzienkredki2022 9

22 listopada to w kalendarzu świąt nietypowych Dzień Kredki. Szkolne koło wolontariatu zorganizowało z tej okazji, w ramach realizowanego projektu „Promujemy dobrą energię”, wspólne „kredkowanie”. Każdy mógł pokolorować, narysować, podpisać się na udostępnionym plakacie. Powstało oryginalne i niepowtarzalne dzieło kredkowych wytworów wielu uczniów. Z całą pewnością możemy potwierdzić, że kredki to wspaniały przedmiot dostępny dla każdego, pozwalający wyrazić swoje uczucia, myśli i fantazje, w towarzystwie, którego nie można się nudzić. Warto zaprzyjaźnić się z KREDKAMI