OGŁOSZENIE - obiady październik

Kategoria: Aktualności

Przed dokonaniem zapłaty za obiady, proszę w aplikacji stołówkowej sprawdzić kwotę do zapłaty lub uzgodnić ją z intendentem tel. 25 794-33-11

Koszt obiadów:
Odpłatność za obiady na miesiąc PAŹDZIERNIK 2023 r. wynosi: 22 x 4,50 zł = 99,00 zł
Wpłaty, która jest jednocześnie deklaracją obiadową, należy dokonać przelewem na konto banku ING Bank Śląski o numerze:

15 1050 1953 1000 0023 5335 9678

Bardzo prosimy o wpłaty w terminie od 22.09.2023 r. do 29.09.2023 r.
Liczy się data wpływu na konto szkoły. Na dowodzie wpłaty należy podać:
- imię i nazwisko dziecka,
- klasę, do której uczęszcza,
- miesiąc, za który jest dokonywana wpłata,
- który dzień jest odliczany (np. bez 16,17 lub od 5).

Przypominam, że odliczenie kwoty za nieobecności dziecka w poprzednim miesiącu należy do obowiązków Rodzica/ Opiekuna prawnego (stawka żywieniowa wynosi obecnie 4,50 za 1 dzień). Prosimy o korzystanie z aplikacji „Stołówka”.
Kontakt pod nr tel. 25 794-33-11.

Międzynarodowy Dzień Kropki

Kategoria: Aktualności
dzienkropki2023 1 20230919 1854909397 dzienkropki2023 21
  więcej w galerii >>>

Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole obchodziliśmy 15 września.

  • święto kreatywności,
  • odwagi,
  • zabawy

Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają uczniom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Uczniowie wspólnie bawili się w gry i zabawy związane z kropką. Wszystkim towarzyszył dobry humor.

 

Narodowe Czytanie 2023

Kategoria: Aktualności
 narodoweczytanie2023 1  narodoweczytanie2023 16
  więcej w galerii >>>

To już dwunasty raz odbywa się akcja Narodowe Czytanie. W tym roku czytaliśmy powieść Elizy Orzeszkowej pt. " Nad Niemnem" w klimatycznym parku Aleksandria. Z historią rodów Korczyńskich i Bohatyrowiczów zapoznali nas: zastępca prezydenta miasta Siedlce, członkowie Literackiej Grupy "Witraż", uczniowie szkół średnich oraz my uczniowie klas 8a i 7a z panią Dorotą Osiak. Gościem honorowym spotkania była znana aktorka i piosenkarka Olga Bończyk. Pani Olga zaskoczyła nas miłym podejściem do ludzi oraz ciekawym porównaniem prozy Orzeszkowej do muzyki Mozarta. To było bardzo interesujące doświadczenie. Serdecznie polecamy wszystkim udział w Narodowym Czytaniu w Siedlcach za rok.

Erasmus + Doskonalenie kompetencji językowych i cyfrowych nauczycieli gwarancją wysokiej jakości nauczania

Kategoria: Aktualności

ErasmusJC 2023 01Wakacyjny czas to również doskonały moment na podnoszenie swoich umiejętności. W dniach 9-20 lipca p. Joanna Całka-Kotobelli, nauczycielka języka angielskiego i niemieckiego, szkolny koordynator projektu Erasmus+, uczestniczyła w kursie doskonalącym „ Gamification and Game-Based Learning & the Fundamental ICT in Education” w Atenach, organizowanym w ramach prestiżowego programu Erasmus+. Udział w szkoleniu był nie tylko wspaniałym wyzwaniem, ale także niezwykłą okazją do doskonalenia umiejętności cyfrowych i językowych. Kurs odbył się w inspirującym otoczeniu międzynarodowej grupy uczestników z Niemiec, Hiszpanii, Portugalii, Węgier, Włoch, Czech i Rumunii. Podczas szkolenia p. Joanna zgłębiała tajniki zastosowania gamifikacji w procesie nauczania oraz zdobywała wiedzę na temat kluczowych narzędzi technologii informacyjno- komunikacyjnych (ICT) w edukacji. W trakcie codziennych 5 -cio godzinnych zajęć nauczycielka poznawała nowe narzędzia i aplikacje związane z technologią edukacyjną, które otworzyły nowe możliwości w prowadzeniu interaktywnych lekcji. Ważnym elementem kursu było doskonalenie umiejętności językowych, ponieważ ze względu na międzynarodowy charakter grupy, angielski był głównym środkiem komunikacji. Wspólne dyskusje, prezentacje i projekty wymagały płynności językowej. Uczestnictwo w kursie w ramach programu Erasmus+ było niezwykła podróżą edukacyjną, pozwoliło odkryć nowe sposoby nauczania, poszerzyć horyzonty związane z technologią edukacyjną oraz wzmocnić kompetencje językowe.

5 urodziny 18 Dywizji Zmechanizowanej

Kategoria: Aktualności
5Urodziny18DZ 01 5Urodziny18DZ 02

5 września z okazji 5 rocznicy urodzin 18 Dywizji Zmechanizowanej odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy żołnierzami z 18 DZ, a urzędnikami z Siedlec. Uczniowie klasy 3b mieli przyjemność wyprowadzać piłkarzy na murawę i kibicować drużynom. Mecz zakończył się remisem 5:5.

Wakacje 2023

Kategoria: Aktualności

wakacje2020Zakończył się kolejny rok szkolny i rozpoczęły się wakacje, czas zasłużonego odpoczynku. Wszystkim uczniom, nauczycielom pracownikom szkoły życzymy by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory", ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Do zobaczenia we wrześniu!!!

Partnerzy 105-lecia szkoły

Pec Odmet ZUO Mostostal Asaj walowa Chwedczuk
PWiK Nadlesnictwo SERWIS DIESLA
SIEDLCE
TOMASZ KOZIOŁ
 AGNIESZKA
STERNAK 

PPHU
FOLWARK
Kangurek BANK SPOL janusz
alexcars Abapest PGiNG Zespół "KRYTERS" Inzynieria Logo