Pokazy z Fizyki na UMCS w Lublinie

Kategoria: Aktualności
pokazyfizyczne2022 1 pokazyfizyczne2022 18 
  więcej w galerii >>>

Uczniowie klas ósmych i siódmej wyjechali na jeden dzień do Lublina. Po zakamarkach i historii miasta oprowadzał lubelski przewodnik p. Piotr. Barwne opowieści i ciekawe miejsca zainteresowały naszą młodzież. Dlatego z wielkim zapałem wszyscy przystąpili do gry miejskiej „Śladami legend lubelskich i miejskich tajemnic”. Podzieleni na grupy wyruszyli, aby rozwiązywać kolejne zadania. A że Lublin to „miasto pełne inspiracji” zabawa była znakomita. Każdy uczestnik gry w nagrodę otrzymał piękną świecę w kształcie jednej z lubelskich baszt. Głównym powodem wyjazdu były jednak Pokazy z Fizyki na UMCS. W tym roku tematyka pokazów obejmowała: elektrostatykę, płyny, ruch obrotowy oraz światło i oko. Nasi uczniowie czynnie włączyli się w pokazy biorąc udział w wielu doświadczeniach. To był bardzo udany wyjazd pod opieką p. Anny Grześkowicz, p. Elżbiety Stefańczyk i p. Leszka Pucyka.

Matematyka na planszy

Kategoria: Aktualności
matematykanaplanszy2022 1 matematykanaplanszy2022 2 matematykanaplanszy2022 3 matematykanaplanszy2022 4

Uczniowie klasy 6a i 8b Szkoły Podstawowej nr 2 w Siedlcach wzięli udział w warsztatach w ramach projektu Matematyka na planszy (2022). Jest to program klas edukacji matematycznej i logicznego myślenia, realizowany przez stowarzyszenie tutajteraz. Program realizowany jest zgodnie z założeniami edukacji przez zabawę, został on dofinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Czytaj więcej: Matematyka na planszy

Podróże małe i duże - Polska

Kategoria: Aktualności

 Klasy 2a, 3a oraz 3b biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. "Podróże małe i duże - Polska". Podroze2022 01

Obiady październik 2022 r.

Kategoria: Aktualności

Odpłatność za obiady na miesiąc PAŹDZIERNIK 2022 r. wynosi:   19 x 4,50 = 85,50 zł

Wpłaty, która jest jednocześnie deklaracją obiadową, należy dokonać przelewem na konto banku ING Bank Śląski o numerze:

15 1050 1953 1000 0023 5335 9678

Bardzo prosimy o wpłaty w terminie od 23.09.2022 r. do 28.09.2022 r. Liczy się data wpływu na konto szkoły.
Na dowodzie wpłaty należy podać:
• imię i nazwisko dziecka,
• klasę, do której uczęszcza,
• miesiąc, za który jest dokonywana wpłata,
• który dzień jest odliczany (np. bez 16, 17 lub od 5).

Przypominam, że odliczenie kwoty za nieobecności dziecka w poprzednim miesiącu należy do obowiązków Rodzica/ Opiekuna prawnego (stawka żywieniowa wynosi obecnie 4,50 za 1 dzień).  Prosimy o korzystanie z aplikacji „Stołówka”.

Kontakt pod nr tel. 25 794-33-95.


 Regulamin wydawania obiadów

Dzień Kropki 2022

Kategoria: Aktualności

DzienKropki2022 01Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodziliśmy 15 września. Tego dnia uczniowie i nauczyciele zorganizowali wiele ciekawych zabaw, które pomogły w odkryciu talentów, dzieci poznały swoje mocne strony, musiały pobudzić wyobraźnię i wspólnie się pobawić. W naszej szkole powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu z tego wydarzenia.   

Kodeks Świetlika

Kategoria: Aktualności
kodeksswietlika2022 8 kodeksswietlika2022 17 
  więcej w galerii >>>

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym dziecko powinno czuć się wyjątkowo, swobodnie, bawić się w zgodzie z innymi, nabierać siły na kolejne zajęcia lub odpoczywać po nich, ale także przestrzegać zasad, które w niej panują. O tym wszystkim dowiedzieli się nowi wychowankowie świetlicy, a przypomnieli uczniowie klas drugich i trzecich. Omówiliśmy rozkład dnia w świetlicy, zasady zachowania w sali i w czasie wyjścia na plac zabaw. Powstał specjalny "Kodeks Świetlika", którego zasady dzieci przypieczętowały odciskami własnych dłoni. Pokazywaliśmy pamiątki z wakacji i dzieliliśmy się przeżyciami z letnich wyjazdów. Pobyt w świetlicy urozmaiciły gry planszowe, puzzle, książki, zabawki, klocki, bajki i kolorowanki.

Ogłoszenie !!!

Kategoria: Aktualności
Informujemy, że w związku z rozpoczęciem prac remontowych dnia 08.09.2022r. zostaje wyłączone z użytku boczne wejście do szkoły. Wszyscy uczniowie, w tym klasy I-III i Oddział Przedszkolny, zobowiązani są do korzystania z wejścia głównego. Czasowo zostaje wyłączony elektroniczny system odbioru dzieci ze świetlicy. 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Kategoria: Aktualności
rozpoczecie22 23 1 rozpoczecie22 23 33
więcej w galerii >>>

1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W sali gimnastycznej licznie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Społeczność uczniowską, a w szczególności uczniów rozpoczynających naukę w klasach pierwszych przywitała dyrektor szkoły-Pani Jadwiga Zgorzałek. Ciepłe słowa do młodszych skierowali też starsi koledzy. Nie zabrakło również informacji związanych z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Po oficjalnej części nastąpiła chwila relaksu podczas przedstawienia przygotowanego przez uczniów klasy 2b. Były akcenty humorystyczne i wesołe piosenki. Na zakończenie uroczystości, miały miejsce pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami. W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów uczniom, nauczycielom i rodzicom.

Partnerzy 105-lecia szkoły

Pec Odmet ZUO Mostostal Asaj walowa Chwedczuk
PWiK Nadlesnictwo SERWIS DIESLA
SIEDLCE
TOMASZ KOZIOŁ
 AGNIESZKA
STERNAK 

PPHU
FOLWARK
Kangurek BANK SPOL janusz
alexcars Abapest PGiNG Zespół "KRYTERS" Inzynieria Logo